Атракција во прилепско Загорани: Цело оро го “истера” на глава (ВИДЕО)

Во прилепско Загорани синоќа и денеска најмасовно се празнува празникот летен Св. Никола. Во истоимениот манастир вчеравечер се собраа голем број верници, кои после литургијата заиграа на убаво македонксо оро и уште поубаво се провеселија.

А се случи и една атракција… Додека сите останати вртеа оро, еден од гостите на средина стоеше на глава и тоа со минути… Очигледно гравитацијата не му може ништо…

Нека е за многу години празникот, а до година уште побројни и уште повесели!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.