Апсење на ул. “Цане Кузманоски” во Прилеп: 31-годишен прилепчанец заврши со лисици

На 13.09.2023 на ул.„Цане Кузманоски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ц.(31) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.