Апокалиптично невреме во Преспа: Не се гледало прст пред око (ВИДЕО)

Режисерот Јани Бојаџи на својот Фејсбук профил објави видео од невремето кое попладнево го зафатило Преспанскиот регион.

Во Преспа не се гледало прст пред око, во буквална смисла.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.