Апел за помош на двете ceмejcтва од Пpилеп чии кyќи изгоpea во голем пожap

Во понеделникот голем пожар ги пеплоса двете куќи на Сашо Крстески и Зоран Трајаноски од Прилеп каде две семејства останаа без своите домови.

Од пожарот се зафатени двете куќи и целосно се изгорени..

Апелираме до сите хумани граѓани, да застанеме рамо до рамо и заеднички да се сплотиме во рамките на можноста да помогнеме со финансиска поддршка за возобновување на нивните домови.

За лица од странство може да донираат на следниот ЛИНК.

На следните фотографии може да ја погледнете жиро сметката за донација.

Собраните средства се заеднички на двете семејства Трајаноски и Крстески..
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.