АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби првиот ТВ дуел со Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска Давкова убедливо го доби дуелот со Пенадаровски судејќи според анкетата на порталот Press24.

Според 67% од читателите на порталот Силјановска била подобра во првото ТВ соочување, додека 33% сметаат дека Пендаровски бил подобриот во дебатата.
Од 4.900 читатели кои се решиле да гласаат на анкетата, 3.300 се определиле за Силјановска, а 1.600 за Пендаровски.
Анкетата е отворена до денеска попладне. Гласањето е тајно.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.