Анкета: Мицкоски убедлив на ТВ дуелот, Заев нервозен и дезориентиран

Анкетите по вечерашниот дуел на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се едногласни.

Христијан Мицкоски со убедливо водство пред Зоран Заев, пренесува порталот Курир.

Имено во анкетите на социјалните мрежи Мицкоски во една од нив води со 90, односно 74 проценти, додека Заев има 26, односно 10 проценти од гласовите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.