Андреј, Софија, Јован, Јана, Виктор…. или 17 во еден ден: Продолжува бејби бум периодот во болницата “Плодност” (ВИДЕО)

Во еден ден дури 17 новороденчиња и исто толку среќни вести за нивните родители. Продолжува бејби бум периодот во болницата “Плодност” во Битола, од каде неодамна се пофалија дека стигнале до бројката 700 живородени новороденчиња за оваа година.

Нека се здрави и живи сите овие ангелчиња и нека растат со мајка и татко!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.