АНАЛИЗА: Последниот ТАНЦ на Зоран Заев

Чекич, Танц, Камшикар… серија на зборови кои најверојатно само Зоран Заев ги користи во политички и економски жаргон. Зборови после кои долго време кај половина од народот предизвикуваат потсмев и се користат како материјал за мајтапење, а кај половина од народот чудење и материјал за детална психолошка анализа.

Поминаа четири дена од онаа фамозна изјава за Чекичот и Танцот на Зоран Заев. Интервју од час и половина преполно со големо непознавање на материјата, интервју во кое се верува дека само Зоран Заев знае што сакаше да каже.

Целата анализа прочитејте ја на КУРИР.МК

Пишува: Ристе Здравков


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.