Ако не знаете како, следете го Тимчо: Презентација на буџетот на Општина Аеродром

Презентација на буџетот на Општина Аеродром за 2022 година.

– Денеска, пред новинарите, претставниците на бизнис секторот и пошироката јавност го презентирав развојниот буџет за 2022 година на нашата општина.

Развојниот буџет за 2022 година на Општина Аеродром за капитални инвестиции изнесува 728 милиони денари, а во него се предвидени голем број на проекти кои беа ветени во програмата.

Чест ми што денеска имав можност да го презентирам јавно буџетот на Општина Аеродром. Овој буџет предвидува развој на општината во секој сегмент и решавање на голем број на проблеми со кои се соочуваат граѓаните. Ќе изградиме нови градинки, нови паркови, ќе донесеме нови ДУП-ови, проекти за младите кои ги ветивме во предизборната кампања, ќе продолжиме со засилено темпо да ги остваруваме сите тековни активности.

Не се работи само за номиналната сума на буџетот, туку и планот за негова реализација. Промените се случувааат, а со нашиот буџет ќе инвестираме во секој дел од нашата општина и ништо нема да биде изоставено, напиша на Фејсбук градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.