Ако дувне посилен ветер ТИКОТО ќе се yдaви во базенот од Водовод? (Фото)

Во 21 век, со стотици вработени и механизација, јавните претпријатија во Македонија функционираат како пред 30 години.

Во Македонија врв на технологијата е да се постават рамни шахти со асфалтот, но и да се санира проблем во водоводната мрежа за ден-два најмногу.

Пред ООУ “Кире Гаврилоски” повеќе од 2 недели стои раскопан базен и кој знае, можеби се чека нова локална самоуправа идната година, па за да се санира.

Граѓаните бурно реагираат на ваквите слики низ целиот град и бараат поголема ажурност од јавните претпријатија и општината.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.