Адреналинско доживување кое одново ги оправда очекувањата: Третото издание на Samokov Xtreme собра над 500 спортисти и стотици вљубеници во природата (Фото галерија)

Изминатиот викенд, во Самоков и Белица (Македонски Брод), во организација на Општина Македонски Брод и здруженијата: “Форум за Авангардна Креативност”, “Вело Че”, “САМОКОВ ЕСТРИМ”, Здружение за мотокрос “Хартен Дуро”, Здружение за спорт со теренски возила “Оф роуд” од Прилеп и планинарското здружение “Пелагона прва”, се одржа третиот адреналински фестивал SAMOKOV XTREME, на кој учество зедоја над 500 спортисти и љубители на природата.

Како и минатата година и оваа, фестивалот понуди: возење со џипови, возење со мотокрос, возење со АТВ возила, возење со МТ велосипеди и планинарење.

Настанот стана одлична промоција на: недопрена природа, традиционална храна, алтернативни спортови, автентични села, селскиот туризам…

Во продолжение низ фотографии мал дел од адреналинското доживување од SAMOKOV XTREME 2024:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.