Членовите на СДСМ се откажуваат од Богоев: Пораз во Карпош предвидуваат кандидатот за пратеник Ивановски, Душко Млекарот и Саше Политико

Кандидатурата на Стефан Богоев за градоначалник на Карпош на претстојните локални избори наиде на разочарување кај партиското членство. Сметаат дека СДСМ со ваквата одлука, на изброите може да очекува пораз во Карпош.

 

stefan-bogoev-1-640x333

Поранешниот кандидат за пратеник на СДСМ од Битола, како и кандидат за пратеник на СДСМ во САД на изборите во декември минатата година, Зоран Ивановски, на својот ФБ профил пишува дека Стефан Богоев не е добро решение за Карпош и јавно го нападна.

zoran-ivanovski-bogoev zoran-ivanovski-bogoev1

На коментарите на Ивановски се приклучи и Душко Илиевски, Душко Млекарот, кој вели дека како што тргнале СДСМ на овој начин, брзо ќе бидат сменети.

dusko-mlekarot1

ivanovski-zaev

И Саше Ивановски Политико смета дека СДСМ можеле да најдат подобро решение од Богоев.

politiko-640x296

Стефан Богоев (28): Младиот олигарх направил 178.000 евра за време на „режимот“, а мама и тато имаат 5 стана, 1 куќа, 3 коли и плац во Скопје

Пријавениот имот на карпошанецот Стефан Богоев, кој во 2013 година беше избран за лидер на младите социјалдемократи, стекнат во време на режим вреди 10.920.000 денари, односно околу 178 илјади евра.

Во десетте години диктатура, семејството на дипломираниот економист спечалило куќа во Скопје, земјоделско земјиште во Скопје, стан во Охрид и четири моторни возила. На свое име Богоев поседува еден од автомобилите, „априлија скарабео“ во вредност од 80.000 денари. Другиот имот е на име на неговите родители.

stefan-bogoev-640x366

Пријавениот имот на карпошанецот Стефан Богоев, кој во 2013 година беше избран за лидер на младите социјалдемократи, стекнат во време на режим вреди 10.920.000 денари, односно околу 178 илјади евра.

Извор: Курир
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.