ФОТО: Спонтан собир на граѓани пред Кривичниот суд, револтирани од одлуката на СЈО

Граѓани започнаа да се собираат вечерва пред скопскиот Кривичен суд по денешната одлука на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на партијата.

 

prva-1-640x360

Поголем број граѓани се собираат вечерва спонтано пред Основниот суд во знак на поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, револтирани од селективниот и непрофесионален пристап на СЈО кое ја продолжи политичката хајка против партијата.

protest-3

treta
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.