(ФОТО) ВОЈНА НА МАРАКАНА: Навивачите на Црвена Ѕвезда и Партизан го “запалија” стадионот

Ниту оваа средба на вечните ривали не помина мирно. За време на второто полувреме навивачите направија хаос на трибините, па утакмицата беше прекината неколку минути.

Навивачите на Црвена Ѕвезда ги запалија дресовите на Партизан на северната трибина, па “Гробари” “паднаа” на провокацијата.