(ФОТО) ВОЈНА НА МАРАКАНА: Навивачите на Црвена Ѕвезда и Партизан го “запалија” стадионот

Ниту оваа средба на вечните ривали не помина мирно. За време на второто полувреме навивачите направија хаос на трибините, па утакмицата беше прекината неколку минути.

Навивачите на Црвена Ѕвезда ги запалија дресовите на Партизан на северната трибина, па “Гробари” “паднаа” на провокацијата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.