Сопругот ја оставил бремена со близнаци – Познатата водителка си ја отвори душата (ФОТО)

51-годишната водителка од Србија, Драгана Катиќ, сопругот ја остави додека беше бремена со близнаци. Таа пред 19 години го доживеа најголемиот удар во животот, кога наместо да ја доживее најголемата среќа со децата, таа ги преживуваше најтешките мигови.

qqq-640x432

– На почетокот велеа храбра си што се одлучи на ваков чекор, но јас знам како ми беше. Не беше тоа храброст, јас ги имав моите родители кои секогаш ми се огромна поддршка, не бев сама. Тие беа среќни за мојата одлука и ме поддржаа, вели водителката која си ја отвара душата по цели 19. години.

qqq1-640x637

Вели дека таа и партнерот се разделиле поради разликите кои не можеле да ги надминат.

– Бевме две индивидуи кои беа заедно, пробаа да живеат и да се согласат, но тоа беше тоа и мораше да се стави крај, вели таа.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.