Скопје како дивиот запад! Прилепски бутик ограбен во една минута на улица Македонија (ВИДЕО)

Медиумите секојдневно известуваат за намалената безбедност во главниот град. Ограбувањата станаа секојдневие, а страшно е што ваквите дела се случуваат и дење и ноќе, и тоа на прометни места.

Од информацијата и видео снимките од безбедносните камери кои беа испратени до нас, вчера вечерта ограбен е прилепски бутик на улицата “Македонија”.

На снимката од камерите се гледа дека разбојникот бил вооружан, облечен во капут и добро маскиран.

Тој влегува во бутикот и се упатува кон касата каде стојат две девојки. Ги зема парите и се упатува кон излезот.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.