Прилепскиот уметник кој му дава живот на Скопје: Неговите креации се вистински ремек дела (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Прилеп го има најдобриот урбан уметник во државата, а Скопје најдобриот декоратор. Се работи за Давид Ристески или познат како “Dreadpen”.

Неговата имагинација досега им има дадено живот и свежина на голем број трансформатори низ Скопје, а прекрасните креации го привлекуваат сечие око.

Инаку Давид по професија е веб и графички дизајнер како и илустратор кој дизајнира и логоа.

Погледнете дел од неговите најдобри дела:

#dreadpen #electricitybox #boxart #streatart #skopje #artist#

A post shared by Vladimir Stefanovski (@slifce) on

#streetart #ilindenska #dreadpen

A post shared by Kiril Vasileski (@kirca777) on


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.