Неделникот “ЗЕНИТ” ги прогласи бизнисите на годината за 2016 година

CIMG2358_800x533

Три фирми се закитија со лаври во атегоријата на мали и средни претпријатија на осмата овојпат скромна манифестација “Избор на бизнис на годината за 2016”, во огранизација на неделникот “Зенит”, a во соработка со Регионалната стопанска комора. Меѓу десетиците претставени микро, мали и средни претпријатија на страниците на Зенит за традиционалната манифестација, признанија добија фирмата “Виком Инженеринг” од областа на градежништвото, “Викели” од трговијата и издаваштвото и “Владо Компани” во доменот на прометот со бела техника.

Od pecatnica do krnizarnica - Krie Risteski - Vikeli_800x533

25 godini vo gradeznistvoto - Vikom inzenering - Saso Stojceski_800x533

Borec so esnafski dzinovi vo belata tehnika - Vlado Kompani6- Vlado Gligoroski_800x533

“Прилепското стопанство покажува жилавост во сложението економски амбиент. Локалниот неделник “Зенит” постојано дава поддршка на стопанствениците. Ги куражи и бодри, им дава уште некоја капка кислород за кревање, не само на сопствениот развој, туку и на локалната економија. Затоа продолжуваме со рубриката Бизнис и организирање на манифестацијата во интерес на бизнис секторот”, велат од неделникот “Зенит”.

Stopanskata komora zastitinik na biznis sektorot - Risto Najdoski - izvr. dir. na Komorata so semejstvoto Risteski_800x533

Partnersko semejno edinstvo vo Vlado kompani_800x533

Izborot na biznis na godinata vo organizacija na Zenit i Komorata_800x533


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.