Наместо скапи парфеми, ставате обична дрвена штипка на вентилацискиот отвор во колата

Доколку сакате вашиот автомобил секогаш убаво да мириса и да ви овозможи удобно возење, не мора да се снабдувате со скапи мириси кои често содржат разни хемикалии.

Направете си сами природен мирис за автомобил кој ќе ве чини многу евтино, а ќе биде готов за 5 секунди.

Се што ви е потребно е дрвена штипка за пружење алишта и етерично масло по желба.

Штипката натопете ја со неколку капки од маслото и закачете ја на отворот од вентилацијата, каде инаку се ставаат купечките течни мириси за автомобил.

Благодарение на протокот на воздухот, мирисот ќе се рашири низ целата внатрешност на автомобилот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.