ГЕНИЈАЛНА СТАПИЦА ЗА ЛОВЕЊЕ РИБИ НА СТАР КАМБОЏАНСКИ НАЧИН (ВИДЕО)

121314

Инвентивен камбоџански начин на ловење риба. Со неколку пластични цевки и една дупка крај мучуриштето, до полна корпа со риби.

Секоја чест!

Погледнете:

А.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.