(Видео)РАКОМЕТОТ НЕ СПОЈУВАШЕ, И ТОА ГО ГУБИМЕ: Емотивна разделба на Вардарки од навивачите – ерупција во салата „Јане Сандански“

Ракометарките на Вардар на најдобар можен начин се збогуваа со публиката во „Јане Сандански“, откако успеаја да го прегазат Митјиланд со високи 32-25. Ова воедно беше и последен натпревар на бројни ракометарки кои сезонава ги бранат вардаровите бои, а по последниот судиски свиреж беше многу емотивно, како на теренот, така и на трибинитe, пишува порталот инфомакс.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.