Ја гледала фотографијата на нејзината ќерка: Кога го забележала овој детаљ и застанал здивот

Џесика ужива во прошетките со своето семејство, особено кога денот е навистина убав. Така и тој ден била излезена со своите најблиски, а во еден момент посакала да ја фотографира нејзината ќерка Хејли.

Таа сака да ги фотографира нејзините деца, како би имала спомени од секој период на нивниот живот.

Еден ден седела дома и ги разгледувала семејните фотографии, а на една од фотографиите забележала чуден детаљ.

Долго ја гледала фотографијата на која зад нејзината ќерка има стар човек. Таа била убедена дека во моментот на фотографирањето немало никој друг со нив.

Џесика верува дека тоа бил дух на човекот кој починал пред неколку години, а живеел на истата улица.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.