Koлку ви се лубенициве кило? Колку квадрат стан во центар на Прилеп (ФОТО)

На социјалните мрежи масовно се прошири и споделува фотографија од лубеница во маркет, а граѓаните се вчудоневидени од цената – 1.159 денари.

Иако согласно Светскиот извештај за среќа кој е објавен денеска, Македонија се категоризира како најнесреќна земја во регионот, сепак Македонците имаат хумор. „На крајот на денот“ сепак немаат друг избор, па си се шегуваат на сопствена сметка за секојдневните маки кои ги доживуваат.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.