“3aбeтониpaниoт идeнтитeт пoпушти?! Cпopтckитe xepoи oд Пpилeп cтaнaa Ceвepнoмaкeдoнци!?” (Фото)

На реномираниот спортски портал на германски www.sport.de македонските интернационалисти од Прилеп се запишани како Северномакедонци.

Ова ли е забетонираниот идентитет?

Северномакедонец е и Горан Пандев.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.