25-годишно момче со повpeди донесено во прилепската болница

На 03.02.2023 во 18:00 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Десово, општина Долнени, со повреди бил пронајден Р.К.(25).

Полициски службеници од Полициското одделение Ропотово извршиле увид, а лицето било пренесено во болницата во Прилеп за укажување помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.