Ќе ве погоди директно в cpце: 12-годишно момче од БиХ со силна емоција ја пее нашата “Јано мори” (Видео)

12-годишното момче од Босна и Херцеговина со големи емоции ги пее стиховите од старата македонска песна додека на пијано му свири наставникот Јасмин Брашњиќ, кој го објави видеото.

Изведбата на Ајдин за кратко време стана вирална низ целиот Балкан. Едноставно ќе ве остави без зборови.

Видеото погледнете го ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.