Судија кој местел натпревари ќе суди полуфинале на ЕП во Германија

Европската куќа на фудбалот УЕФА објави дека ферманскиот судија Феликс Цвајер ќе биде судија во второто полуфинале помеѓу Анфлија и Холандија, а интересно е тоа што бил суспендиран во 2005 година на шест месеци затоа што наместил натпревар.

Медиумот „Ди Цајт“ објави дека Цвајер пред контроверзниот натпревар добил 300 евра како мито од друг судија, а инцидентот не го пријавил веднаш во комисијата.

Во второто полуфинале меѓу Франција и Шпанија ќе суди словенечкиот судија Славко Винчиќ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.