Снежна разгледница од Крушево: Ако ви здодеа дождот во Прилеп, палете автомобил и право во снежно Крушево (Фото)

Ако викендов се прашувавте дали има снег во Крушево, еве да си знаете од синоќа во нашиот зимски убавец се формираше нова снежна прекривка.

Па ако ви здодеа дождот во Прилеп, не двоумете се, палете автомобил и искористете го убаво слободното време.

Секако, не пропуштајте да уживате во најубавиот поглед кон Крушево кој го пружа хотел “Панорама”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.