Следи продолжен викенд- Потоа уште два дена за одмор

Согласно законот за празници неработен ден ќе биде овој петок, 11 октомври, Денот на народното востание, со што уживаме во три дена одмор или споен викенд.

Тоа е следниот неработен ден. Потоа следат уште два неработни дена: 23 Октомври (среда), Ден на Македонската револуционерна борба и 8 Декември (недела), „Св. Климент Охридски”, односно 9 декември (понеделник).


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.