РК Прилеп со победа против домаќинот го стартуваше турнирот во Струга

Прв натпревар, прва победа на РК Прилеп!

На првиот ден од традиционалниот турнир во ракомет во Струга, РК Прилеп го победи домаќинот со резултат 28:32, на полувреме се замина со 14:17.

Новиот тренер Кузманоски дебитираше на купата на Прилеп со победа и утре ги чека натпревар против Металург.

Тренерот задоволен од прикажаната игра на сите поединци, вклучувајќи ги и новите засилувања кои изминатиот период го засилија Прилеп.

Освен со Металург утре, РК Прилеп ќе игра со Еурофарм Пелистер во петок.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.