Подобро од Спасовски, Царовска и Костадинов: 30 прашања и одговори со студент од “Кузман” (Видео)

Едно оригинално видео кое за жал ја отсликува жалната реалност во која живеат нашите студенти во студентските домови. Колку и да е комично и интересно, намената на видео прилогот веројатно е спротивна.

Секоја чест за екипата на “Радио МОФ” кои го снимија прилогот со Александар од студентскиот дом „Кузман Јосифовски – Питу“ во Скопје.

Од Радио МОФ велат дека секоја сличност со форматот на видеата на владините функционери е намерна.

Извор: “Радио МОФ”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.