Непознати сторители огpaбиле фирма и рудник во прилепско Бешиште

На 09.03.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека во периодот од 02.03.2023 до 10.03.2023 било влезено во круг на фирма и рудник во с. Бешиште, прилепско и биле одземени разновидни алати и делови од работни машини.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.