Зaлoжничka дpaмa во „Еуростандард“ банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадараци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај.

Порталот „Лидер“ дознава дека клиент барал, но не можел да си ги подигне парите во висина од 500 илјади денари.

Дознаваме дека во моментов во Еуростандард банката во Кавадарци врие од полиција.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.