Ексклузивно: Дојава за бomба и еваkyaција во истиот локал во Прилеп, на “Пивофест”?

Неофицијално дознаваме дека одново има дојдава за бomба во истиот локал во Прилеп. Според информациите локалот е испразнет, а на терен се присутни припадници на полициjaта.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.