Возот Скопје-Битола стоел во место 3 часа поради прегазен човек

Наместо да стигне во Битола вчерашниот воз не ни излегол од Скопје. Имено како што пренесува ТВ21 поради прегазен човек возот стоел во место повеќе од 3 часа на излез од населбата 11 Октомври на надвозник, а причината била прегазен човек.

Во текот на денешниот ден се очекуваат детали во врска со настанот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.