Бpyка невидена: Непознат стopител yкpaл детска лизгалка од парк во Прилеп (Фото)

Каков се’ народ шета низ Прилеп….

“Од паркот на ул ,,2 -ри Август,, во населбата Рид, е украдена детската лизгалка. Досега сме имале различни кражби на јавни добра, но да украдеш детски реквизит кој им служи на најмладите за игра и забава е повеќе од вандализам. До МВР Битола, Полициска станица Прилеп, поднесена е пријава за непознат сторител”, информираат од ЈКП Комуналец Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.