Светските сили шokиpaни: Путин повеќе нема да биде претседател!

Главната уредничка на “Русија севодња”, Маргарита Симонјан, вели дека претседателот на Русија, Владимир Путин, нема да се кандидира за трет мандат.

“За оние кои се сомневаа дали шефот ќе се кандидира за уште еден претседателски мандат. Нема”, напиша на својот профил на Телеграм.

Путин за време на овогодинешната конференција на новинарите, меѓу останатото, истакна дека Уставот не треба да се менува.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.