Не фрлајте покрај патиштата: Овие два дена низ Прилеп ќе има големи контејнери каде ќе може да се ослободите од непотребната покуќнина

По повод денот на пролетта 20 и 21 март ЈКП,, Комуналец’’- Прилеп организира акција за чистење за собирање на отпад, кој не може да се подигне со редовната линија за собирање на комунален отпад.

За таа цел на 12 пунктови низа градот ќе бидат поставени контејнери од 5м3, во кои граѓаните ќе имаат можност да одложуваат отпад кој не може да се подигне со редовната линија за подигање на комунален отпад.

Контејнерите ќе бидат поставени на 20 и 21 март, 2023 година ( понеделник и вторник) , а граѓаните ќе имаа ја искористат можноста и да се ослободат од различни видови на отпад како непотребни предмети, покуќнина и др.

ЛОКАЦИИ КАДЕ ЌЕ БИДАТ ПОСТАВЕНИ КОНТЕЈНЕРИТЕ од 5м3:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.