“Не е вестерн филм, ова е автобуската во Крушево?” (Фото)

Наш читател ни испрати фотографии од автобуската станица во Крушево, која може да се нарече се’ освен место каде пристигнуваат и заминуваат патници.

Во вакви услови Крушево ќе ги пречекува туристите оваа зимска туристичка сезона која е на прагот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.