дома Барај

- Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме да се со друго пребарување

(Фото) Зошто “Google Earth” ја замагли оваа куќа? Кога ќе слушнете кој е сопственикот,...

Во една навидум нормална улица во Кливленд, Охајо, куќа со "црна" историја е замаглена за јавноста на мапите на Google. Куќата се наоѓа во една...

Конечно достапни картите за Прилеп Фест 2022: Еве каде можете да ги најдете

Фестивалот ќе се одржи на 26ти Мај, во домот на културата „Марко Цепенков”. Листата на учесници е најдобра гаранција дека на 26ти Мај ќе имаме...

Само сложни Македонци градат ваков прекрасен храм: На ридот над Ропотово едно чудо народ...

Македонска традиција е изградбата на духовни храмови, така било низ вековите, така е и во денешно време. Изминатите години на ридот над населеното место Ропотово...

УХМР со пpeдyпpeдyвање: Вечерва не’ очекyва невpeме со пopoен дожд и гpмотевици

Денес, во попладневните и вечерните часови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во текот на ноќта локално процесите ќе бидат поинтензивни...

(Видео) Се случува ли нешто со рускиот претседател? Медиумите забележаа чудно однесување на претседателската...

Долго време се шпекулира и се пишува дека рускиот претседател Владимир Путин е болен. Шпекулациите за лошата здравствена состојба на рускиот претседател се зголемуваат од...

Вело сообраќајот во Прилеп: Ги “имаме” во изобилство, па затоа се користат за се’...

Граѓаните кои го користат велосипедот како превозно средство, како и здруженијата на граѓани и граѓански иницијативи, постојано во изминатите години апелираат до надлежните во...

А ние се pacпyкавме само по Елвис Бајрам: Села тврди дека директори од Д...

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во вчерашното гостување на ТВ21 обвини за „копање“ криптовалути во училишни објекти. „Имам информации дека во училишта кои...

Баба Меца синоќа снимена како трча низ битолската населба “Буковски ливади” (Видео)

Meчка синоќа била снимена како трча низ населбата "Буковски ливади" во Битола - објави порталот "АПЛА" [youtube https://www.youtube.com/watch?v=gaHJ8JuLMTc&w=560&h=315]

Веќе нема натпревар од каде не собраа грст награди: Девојките од танцовиот клуб “New...

На ден 14.05.2022 година во Струмица се одржа Интернационален натпревар во модерни танци ARTIST HUB. На натпреварот учествуваа сите најдобри групи од Македонија...

Пpиведени poдители од Македонија: Си ја продале малолетната ќepка за 2.500 евpa да се...

На 16.05.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги - Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија...

НАЈНОВИ