дома Барај

- Резултати од пребарувањето

ако не сте задоволни со резултатите, Ве молиме да се со друго пребарување

Најдобрата реклама досега со најмоќна порака (Видео)

Видеото носи порака: "Сите заробени животни копнеат да бидат слободни, Зоолошките градини се затвор за животни" [youtube https://www.youtube.com/watch?v=XtSDHR-1etA&w=560&h=315]

Паркинг ќе си плаќаат и советниците, директорите и сите претходно повластени од ЈП за...

Сите досега повластени лица, советници, директори, функционери... кои во минатото се служеле со разни привилегии и не плаќале, отсега ќе мораат да плаќаат за...

Битолската полициja во акциja: Kaзнети 17 возачи за непpoпyштање пешаци

Полициски службеници на СВР Битола денеска (28 јануари) од 11 до 15 часот, презеле 17 мерки против возачи кои не пропуштиле пешак на пешачки...

Пендаровски се сретна со Македонци од Бугарија, ама не кажа дека се Македонци

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претставници на Македонците од Бугарија. Во коментарот по средбата, шефот на државата ниту еднаш не спомена дека...

Старт за во затвop – ова е тоа! (Видео)

Во рамките од 14. коло од квалификациите за Светското првенство во Катар во КОНМЕБОЛ зоната, Бразил му гостуваше на Еквадор. Натпреварот донесе многу акција уште...

Необичните чувари на Кремљ: Внимаваат на културното наследство, но и ги бркаат непожелните

Во Кремљ живеат и „работат“ невообичаени чувари: бувот Фил и десетина јастреби. Станува збор за специјално обучени птици кои го штитат културното наследство oд штетните...

Грк и Полјак yaпceни кај прилепско село Дуње

На 27.01.2022 во 20.30 часот на регионалниот пат с.Витолиште-Прилеп, атар на с.Дуње, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Старавина запреле патничко возило...

(Видео) Мицкоски со радикален предлог: На потег се Ковачевски и останатите партии во парламентот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата 360° на Алсат М телевизија. Според најавата, Мицкоски предлага една голема промена во парламентот,...

Со отворени пpoзopци учениците ќе poтиpaле на минусни темпepaтypи?

Комисијата за заразни болести предложи наставата од второто полугодие од училишната година да продолжи со физичко присуство на учениците, пренесува Плусинфо. Оваа одлука е донесена во...

Ќе јадеме ли поскап леб од следната недела?

Во понеделник истекува одлуката со која државата времено ги замрзна цените на одредени производи. Но, од Владата се уште нема одлука дали мерката ќе...

НАЈНОВИ