(ВИДЕО) Книгата “Господар на светот” е објавена во 1907 година, а во неа се предвидени страшни настани

Barak-Obama-ff-e1482010320444-600x364

Во неа се наведува дека американскиот сенатор Џулијан Фалсенбург ќе стане “претседател на светот”.

За него пишуваат дека има необични поврзувања со Обама, вклучувајќи дека и двајцата биле американски сенатори, харизматични и дека двајцата го посетиле Париз на големите на големи конференции.

Се наведува дека кога имало протести на улиците, кога луѓе умирале, Фалсенбург сето тоа го средил со своето ветување за носење на долготраен мир…

Погледнете го видеото:

Ф.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.