Силен земјотрес утринава ја разбуди Македонија

14302798102096329901974161815889347n1

Силен земјотрес утринава почувствуван во Скопје во 06:58 часот.

Според информациите на Сеизмолошката обсерваторија на ПМФ во Скопје, епицентарот на земјотресот е 5 километри североисточно од Скопје со епицентри на 2 километри под земјината површина и интензитет од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.