По земјотресот во скопско Студеничани тече црвена вода (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео направено во скопското село Студеничани каде може да се види како од селската чешма тече црвена вода.

 

1

Ваквата појава се случила веднаш по силниот земјотрес во 15 часот и 10 минути. Барем досега нема некое објаснување зошто низ чешмите тече ваква вода.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.