Земјотрес во скопска кладилница: Вистински кладилничар ни во паника не го остава билтенот (ВИДЕО)

За време на вчерашниот земјотрес, на Фејсбук се појави видео од една скопска кладилница.

 

kladilnica-jpg5_

Сите луѓе при земјотрес сакаат да спасат жива глава, но еден кладилничар гледаше да го спаси и билтенот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.