ВИДЕО: Во Ѓорче за време на силниот земјотрес луѓе скокаа од прозори

skosanje-zemjotrres

Видеото е снимено за време на најсилниот земјотрес во неделата во 15:10 часот.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.