ЧУДЕСНО! Лицето на ураганот “Ирма” кој ја опустоши Флорида (ВИДЕО)

Ураганот “Ирма” кој деновиве ги пустошеше Бахамите, дел од Карипските Острови, Куба, а од вчера ја зафати и сојузната држава на САД Флорида, имал и свое лице, објави ЕBUZZ.

Ураганот е незапамтен и најразорен во последите 50 години во САД, а зад себе го остави поплавен Мајами, милиони луѓе без струја, како и повеќе жртви.

Погледнете ја оваа чудесна слика на ураганот над Флорида

А/Г/


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.