После катастрофалниот ураган на Флорида и се заканува нова опасност: Алигатори и змии шетаат по улците (ВИДЕО)

Откако ураганот Ирма направи голема штета на Флорида, денес на улиците забележани се голем број алигатори кои слободно се шетаат.

На Твитер е објавено видео кое предизвика паника меѓу локалните жители, а надлежните предупредиле дека постои опасност и од змии.

A/Г/


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.