Куче кандидат за градоначалник

Петгодишниот Фин се кандидира на претстојните избори за градоначалник во едно канадско градче, а како што моментно стојат работите, најверојатно ќе победи.

Четириножниот кандидат е многу популарен во Сент Џон во Њуфаунленд, а неговиот сопственик Глед Редмонд е професионален дресер, кој ќе му помага во врска со имиџот во предизборната кампања.

Жителите на овој град веќе го познаваат Фин и велат дека би бил одличен градоначалник.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.