Ристески: “ВОДОВОД одделил 288.000 евра за партиски вработувања? А, сметките 60% повисоки”

На вчерашната прес конференција пред општина Прилеп, претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Петар Ристески, истакна дека во време на вонредна состојба и пандемија, ЈКП Водовод и канализација склучило договор за времени вработувања во вредност од 17.700.000 денари, или 287.805 евра Целосната изјава на Ристески проследете ја во продолжение: Markukule.mk – содржините, графичките и техничките решенија … Продолжи со читање Ристески: “ВОДОВОД одделил 288.000 евра за партиски вработувања? А, сметките 60% повисоки”